Для виробників

Навіщо виробникам продукції чи послуг запроваджувати в себе на підприємстві системи?

Цим запитанням не рідко задаються власники підприємств. Основна місія будь-якої системи – це прибуток. Саме так, прибуток. Якби власники підприємств не бачили за результатами діальності систем на підприємстві реальний прибуток, нікому б не були цікаві ці системи. Отже, давайте розберемося, в чому полягає прибуток.

До прикладу, візьмемо для аналізу систему управління якістю ISO 9001. Це універсальна система для менеджменту. Для того щоб дана система запрацювала, необхідно визначити які процеси присутні на підприємстві, описати їх, визначити які показники ми контролюємо, чому вони для нас важливі. З цього ми зможемо побачити де ми постійно втрачаємо (скарги, відходи, невиконані проекти, перевитрата ресурсів тощо), де є місця для вдосконалення, і найголовніше – створити інструменти для постійного вдосконалення. Таким чином, контролюючи увесь процес, виявляючи невідповідності, застосовуючи коригувальні та запобіжні дії, підприємство зможе контролювати свої втрати і планувати свої прибутки.

Кожна система має в собі елементи управління невідповідностями, коригувальні та запобіжні дії. Чим складніші процеси на підприємстві, тим глибше слід описати та провадити стандарт, щоб нічого не пропустити.

Якщо говоримо про підприємства виробників харчових продуктів, то на перший план виходить харчова безпека. Щоб гарантувати безпеку харчових продуктів, підприємство повинно запровадити як мінімум НАССР. Для правильної та ефективної роботи НАССР повинні бути запроваджені програми передумови: (GHP/GMP) – добра гігієнічна практика та добра виробнича практика. Лише в такому тендемі, можна сказати що НАССР ефективний.

Прибуток підприємства – це не лише зменшення витрат та вдосконалення виробництва та процесів, це також заключення нових договорів з торговими мережами, новими клієнтами, перевага у тенедрних торгах.

Також, на сьогодні це обовязкова вимога для операторів харочовго ринку України – наявний НАССР на підприємстві.

Зворотній зв`язок